Expresné doručenie v darčekovom balení zadarmo.

Kompletný sprievodca pánskymi opaskami

SAM_6326

 

Slovník slovenského jazyka opisuje význam slova opasok ako "kožený al. tkaninový pás na prepásanie al. podviazanie odevu v drieku" . Poďme sa ale spoločne pozrieť na opasky detailnejšie.

 


 

Držia nám nohavice, aby nespadli ? Jasné. Opasky dokážu ale oveľa viac. Môžu byť využité na vyjadrenie štýlu, pridávajú osobný detail k formálnemu oblečeniu, vytvárajú jasné rozlíšenie medzi vrchnou a spodnou časťou odevu, spájajú celý outfit dohromady a ešte omnoho viac...

 

Ak chcete využiť potenciál tohto klasického doplnku čo najviac, mali by ste si vedieť správne vybrať. Odzrkadlíte tak vašu osobnosť a vylepšíte čokoľvek, čo máte práve na sebe.

V tejto súvislosti vám prinášame kompletného sprievodcu pánskymi opaskami.

 

scissors          Výber veľkosti           scissors

 


 

Poznáte veľkosť vášho opasku ? U nás je to číslo udávané v kolónke "veľkosť ( obvod pásu)" - zvyčajne od 80 do 110 cm.

Tento údaj zodpovedá vzdialenosti na opasku meranej od pracky až po dierku, do ktorej sa zapína pracka ( prostredná dierka ) - takto vzniká rezerva +- 3 dierky a umožňuje to tak nosiť opasok v rôznych nohaviciach či rifliach alebo v prípade, že sa nám z neznámych príčin zväčšil obvod pásu...

Viac info nájdete na našich stránkach v sekcii meranie pásu.

 

Formálne / elegantné opasky 

 


 

Váš formálny opasok, ktorý budete nosiť len k elegantným nohaviciam alebo obleku, by mal mať čistý a jednoduchý dizajn.

Bude v šírke 3 - 3,5 cm , vyrobený z pravej kože v čiernej , hnedej alebo ich odtieňoch. Chcete , aby váš elegantný opasok spravil diskrétnu bodku za vaším outfitom a aby zohrával podpornú úlohu pre to, čo máte na sebe. Odporúčame opasok farebne zladiť s topánkami a vyberať si jemné, elegantné pracky.

Koža však nemusí byť len hladká. Opasok vyzerá dobre aj keď je vyrobený z materiálu, ktorý nesie pôvodný, prírodný vzhľad alebo potlač jednotného vzoru po celej dĺžke typu "saffiano" či "box" . Neuškodí jej ani kontrastné šitie či farebná hrana, ak viete takto vyhotovený opasok zosúladiť s ostatnými prvkami.

Rada navyše : pre zvýšenie všestrannosti vášho šatníka si vyberte svoje obľúbené farebné prevedenie pracky ( zlato alebo striebro ) a držte sa ho aj pri výbere ostatných doplnkov vrátane šperkov a hodiniek.

Všetky formálne opasky nájdete v sekcii "kožené opasky do obleku"

 

elegantne collage

 

 

Neformálne opasky 

 


 

Tu môžete vyjadriť svoju osobnosť a experimentovať ešte viac.

Šírka opasku nie je ničím obmedzená. Sú ale určité všeobecné pravidlá, ktoré by bolo dobré dodržiavať. Opasky užšie ako 3,5 cm sa v tomto prípade hodia len k "skinny" džínsam, zatiaľ čo tie širšie - najčastejšie 4 cm , môžete nosiť k akýmkoľvek, bežným nohaviciam ako "chinos" nohavice, klasické džínsy, pracovné nohavice či šortky.

Na tieto detaily treba myslieť, ak sa chystáte zakúpiť si neformálny opasok :

Plná alebo klasická pracka so strmeňom ? V tomto prípade je to záležitosť len vášho vkusu. Oba majú niečo do seba a splnia svoj účel.

Nie je potrebné nič ladiť. Skôr sa snažte vyhnúť nutnej kombinácii opaska s topánkami. Neformálna móda je tu na to, aby ste kombinovali čo máte radi a čo sa vám páči.

Čokoľvek širšie než 4 cm je potrebné dopredu premyslieť : Vôjde sa takýto opasok do pútok mojich riflí ?

Široká škála farieb, rôzne úpravy kože, nity, kovové ozdoby, šitie či farebné hrany... možnosti, ktoré u nás máte, sú tak rozmanité, že nie je dôvod na to, aby ste nosili svoj formálny, spoločenský opasok aj vo svojich rifliach...

Ponuku neformálnych opaskov nájdete v sekcii "kožené opasky do riflí"

 

opasky do rifli collage

 

 

3 typy opaskov, ktoré u vás nesmú chýbať 

 


 

Ak začínate svoju novú alebo chcete vylepšiť svoju aktuálnu zbierku opaskov a potrebujete pomoc pri nakreslení plánu, tak nižšie nájdete základné typy :

 

1) Formálny, čierny alebo hnedý opasok, ktorý môžete ladiť s vašou obuvou ( k dispozícii sú aj obojstranné opasky, ktoré obsahujú obe farby ) :

 

opasky do obleku (2)

 

Opasky na fotografii : BRUSEL , WALES , EDINBURGH , ROYAL 2v1 , HONEY 2v1 , SWEDEN 2v1

 


 

2) Neformálny, kožený opasok, ktorý budete nosiť vo svojich rifliach každý deň . Najlepšie čierny alebo hnedý ( nemusíte sa však báť siahnuť aj po inej farbe ) .

 

kozene opasky do rifli

 

Opasky na fotografii : BLACK , BOLTON , TRAVIS , EAST , THEODOR , STILLO

 


 

3) Nevšedný kúsok. Taký, ktorý vás odlíši od davu a bude mať potenciál stať sa vaším "signature" opaskom. Možnosti sú neobmedzené, stačí si vybrať ten svoj.

 

 

kreativne opasky

 

Opasky na fotografii : FOLKSY , SAILOR , LEO , NEW YORK , GHOSTRIDER , APACHE

 

 

Výber nevšedného opasku 

 


 

U nás je takýchto modelov neúrekom- obzvlášť v sekcii kreatívne opasky. Je to dizajn pracky, ktorý vás upútal ? Čím je opasok inšpirovaný ? Páči sa vám prevedenie kože ? Prírodné motívy, ľudové vzory, technická potlač, výrazné nity, pestrofarebná úprava ? Uistite sa, že hľadáte detaily, ktoré spravia váš opasok jedinečným a oslovia vás na prvý pohľad. Vtedy to bude ten správny výber. Medzi najpopulárnejšie kreatívne opasky v tejto dobe patria jednoznačne modely s potlačou čičmianských vzorov. Čím ďalej, tým viac si ľudia uvedomujú krásu a jedinečnosť našich slovenských, ľudových zvykov a sme vďační, že vďaka tomu pretrvávajú tradičné remeslá, medzi ktoré patrí aj to naše.

 

 

Ako zvýrazniť váš štýl 

 


 

Opasok je v podstate stredná línia, ktorá rozdeľuje vašu postavu na dve časti, čo vytvára skracujúci vizuálny efekt. Ak sa chcete obliecť, aby ste vyzerali vyššie, uistite sa, že váš opasok zodpovedá buď vašim nohavíc, alebo košeli, čo spôsobí že "línia" bude menej výrazná.

Ak ste vyšší muž a snažíte sa rozbiť vertikálnu líniu, kontrastné farby alebo "bláznivé" odtiene fungujú dobre, preto využite tento efekt pomocou výrazných opaskov.

Koža a pracky, ktoré pôsobia starým, opotrebovaným vzhľadom môžu skvele zapôsobiť pri akomkoľvek modernom outfite. Naopak lesklé, luxusne vyzerajúce pracky môžu pridať šmrnc vaším starým, obnoseným rifliam.

Pre nevšedný prístup k bežnej móde vyskúšajte svoj opasok odlíšiť od zvyšku oblečenia. Skúste napríklad spárovať nohavice na mieru s nitovaným opaskom alebo formálny opasok s "roztrhanými" džínsami. Možno sa nájdete práve v takomto štýle. :)

 

 

 
TO JE NÁŠ SPRIEVODCA VÝBEROM správneho opasku a spôsobu jeho nosenia. Súhlasíte s nami alebo máte na túto tému iný názor ? My veríme, že sme vám pomohli či inšpirovali vás a že u nás nájdete to, čo hľadáte. Akékoľvek otázky a podnety môžete zanechať v komentároch nižšie. Ďakujeme.